Rodzaje gry w paintball

 In Bez kategorii

Jakie są znane rodzaje gry w paintball? Niezależnie od rodzaju gry wygrana należy do drużyny, która jako pierwsza osiągnie założony przed jej rozpoczęciem cel. Do najczęściej obieranych scenariuszy gry należą: przechwycenie flagi przeciwnika, eliminacja wszystkich zawodników z drużyny wroga lub osiągnięcie umówionego punktu w określonym czasie.

Rozgrywki w paintball odbywają się najczęściej na otwartych przestrzeniach terenów leśnych, ale nie tylko. Zawodnicy chętnie umawiają się na terenach opuszczonych budynków, np. tak, jak w naszym przypadku starych cegielni. Jakie są znane rodzaje gry w paintball?

Woodsball

Woodsball, jak sugeruje nazwa jest grą, która odbywa się na naturalnych terenach zalesionych. Gracze wybierają także do gry w paintball tereny poprzemysłowe, gdzie pozostałości po budynkach genialnie sprawdzają się jako elementy gry tworzące kryjówki przed wrogiem. Gracze wyposażeni są w stroje maskujące, aby móc się kamuflować przed atakiem zawodników drużyny przeciwnej. W woodsballu gracze często urozmaicają grę wzbogacając scenariusz o historyczne działania wojenne, które oczywiście są tylko tematyką, o wygranej decyduje spryt i taktyka przeciwników.

Speedball

Speedball to sportowa wersja paintballa. Rozgrywka jest nazywana meczem i odbywa się na ograniczonym terenie, wyposażonym w różnego rodzaju przeszkody. Ciekawostką jest fakt, że w sporcie formuła gry w speedball (zasady i liczba graczy) zależy od ligi, w jakiej rozgrywane są mecze.

Pump-paintball

W rozgrywkach używane są wyłącznie markery stock, czyli takie, które nie posiadają magazynków grawitacyjnych, strzelające tylko ogniem pojedynczym, wymagające każdorazowego przeładowania np. Nelspot 007 czy Splatmaster. Terenem rozgrywek może być zarówno las, jak i pole speedballowe.

Magfed-paintball

Do rozgrywek w magfed-paintball używa się jedynie markerów zasilanych z magazynków dolnych. Terenem rozgrywek może być i las, i pole speedballowe.

Paintball coraz bardziej zyskuje na popularności. Dynamiczny rozwój tego sportu przyczynia się do rosnącej ilości jego miłośników. Większość osób, które wcześniej zagrały w paintball wracają, by powtórzyć rozrywkę w gronie rodziny, czy przyjaciół i ,,zarazić ich” pasją do rozgrywek. Panie rzadziej uczestniczą w tego typu rozrywkach, a mężczyźni chętnie wybierają przyjazd na poligon paintballowy, np. na wieczór kawalerski.

Recent Posts