7 sposobów na spędzenie wieczoru kawalerskiego w Łodzi

Jak spędzić wieczór kawalerski w Łodzi? Wieczór kawalerski to zdecydowanie wyjątkowy wieczór w skali całego życia. Dlaczego? Otóż jest zazwyczaj rzadką okazją do spotkania się w wyłącznie męskim gronie. Najczęściej wieczór kawalerski obchodzimy w wieku 20-35 lat, a więc wtedy, gdy jesteśmy zapracowani i pochłonięci codziennymi obowiązkami.

Podobno przepis na idealny wieczór kawalerski nie istnieje. Absolutnie nie zgadzamy się też z tezą, że wieczory kawalerskie są przereklamowane. Wszystko zależy od nas i od naszych pomysłów. Jeśli ich wam brakuje, koniecznie zerknijcie na siedem – naszym zdaniem – najciekawszych pomysłów na wieczór kawalerski w Łodzi.

  1. Paintball!

A jakże by inaczej. Nic tak nie uwalnia endorfin jak potężna dawka wysiłku fizycznego. Na wieczorze kawalerskim zwykle bywa tak, że jest część bardzo zgranej paczki i część dalszych znajomych. Gra w paintballa jest idealnym sposobem na przełamanie pewnych barier i lepsze zapoznanie się. Paintball to także doskonały pomysł na… wydłużenie wieczoru kawalerskiego. Bardzo często bywa tak, że pochłania on ok. 3 godziny, tak więc tak naprawdę nie mówimy już o wieczorze kawalerskim, a o dniu kawalerskim.

  1. Lokal
  • jedzenie

Tak, po aktywności fizycznej trzeba zadbać o uzupełnienie kalorii, które będą nam bardzo potrzebne w dalszej części wieczoru kawalerskiego. W Łodzi jest wiele fajnych knajp i restauracji, w których można zarezerwować stolik na kilka lub nawet kilkanaście miejsc. Do jednej z najciekawszych z całą pewnością należy zaliczyć nie tak dawno otwarte Whiskey in the Jar. W knajpie tej każdy znajdzie coś dla siebie, a i jej klimat jest mocno imprezowy. Jeśli wybierzecie się do niej w weekend, o dość późnej porze, to jest szansa, że traficie nawet na muzykę na żywo. W najgorszym wypadku zostaniecie sam na sam z przepysznymi burgerami, stekami i whisky/whiskey podawaną na wiele różnych sposobów. Dodatkowym plusem jest usytuowanie knajpy. Samo serce Łodzi, czyli Manufaktura – bliżej “na miasto” już mieć nie będziecie.

  • alkohol

Oczywiście możemy udawać, że alkohol nie pojawia się na wieczorach kawalerskich, ale to nie ma żadnego sensu. Pamiętajcie, że ilu facetów, tyle upodobań. Na wieczorze kawalerskim nie powinno więc zabraknąć ulubionego alkoholu dla wszystkich. Piwo, whisky, wódka, wino, bourbon. Tego wieczoru wypijcie to, za czym przepadacie najbardziej. Na mapie Łodzi jest kilka naprawdę fajnych miejsc, w które specjalizują się w serwowaniu alkoholu. Warto zapoznać się między innymi z ofertą ShotMe (kolorowe driny), Bierhalle (piwo) czy Gronowalski (whisky).

  1. Klub

Ciężko wyobrazić sobie wieczór kawalerski bez zabawy do późnych godzin nocnych. W Łodzi klubów i pubów jest pod dostatkiem. Jednym z najstarszych i największych jest Lordi’s. Znajduje się on w perfekcyjnym położeniu, czyli na ulicy Piotrkowskiej. Jak wszyscy wiemy, jest to doskonała baza wypadowa. A nawet jeśli zdecydujemy się zostać na “Pietrynie”, to skala atrakcji zadowoli nawet najbardziej wybrednych.

  1. Hotel

Bardzo często na wieczory kawalerskie przyjeżdżają znajomi z różnych miast. W takim wypadku warto zapewnić takim osobom lub po prostu wszystkim nocleg. A że hotele posiadają naprawdę bogatą ofertę, jeśli chodzi o atrakcje, to warto rozważyć i taką możliwość. W samym centrum Łodzi jest cała masa hoteli, które chętnie ugoszczą dowolną liczbę mężczyzn i zapewnią im ciekawe atrakcje.

  1. Kawalerski w plenerze

Nie każdy musi mieć ochotę na spędzanie wieczoru kawalerskiego wyłącznie “na mieście”.

Fajną, alternatywną opcją może okazać się na przykład grill. W Łodzi jest coraz więcej miejsc, w których można to zrobić, nie oddalając się zbytnio od centrum. Z ciekawszych miejsc, z pewnością możemy wymienić Stawy Jana, Młynek czy Park Julianowski.

  1. Imprezowy bus/limuzyna

Jeśli chcecie przemieszczać się z miejsca na miejsce z klasą, przepychem i w sposób bezpieczny, a przy tym nietuzinkowy, to świetnym pomysłem będzie wynajęcie limuzyny lub imprezowego busa. Ofert takich jest pod dostatkiem, a firmy oferujące tego typu usługi prześcigają się w coraz to ciekawszych i bardziej zabawnych rozwiązaniach. Z całą pewnością nie jest to propozycja dla każdego, ale jeżeli nie chcecie tracić imprezowej atmosfery podczas przemieszczania się po Łodzi, to z pewnością jest to fajna propozycja.

  1. Nazajutrz

Musimy także pamiętać, że istnieje życie po wieczorze kawalerskim. I tutaj znowu mamy pełne pole do popisu. Jeśli zdecydowaliśmy się na hotel, to tak naprawdę mamy po problemie. SPA, basen, bogata oferta śniadaniowa. Jeżeli jednak tego nie zaplanowaliście, to pamiętajcie, że większość piwiarni w Łodzi otwiera się ok. godz. 12:00, a jeśli chcecie coś zjeść, to będziecie mogli to zrobić na Piotrkowskiej od godz. 10:00.

Jeśli zaś wieczór kawalerski przebiegł bardzo spokojnie i wszyscy Panowie będą w formie, nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze raz podnieść sobie adrenalinę, np. poprzez ponowną grę w paintballa 🙂