Jak grać w paintball na naszym poligonie?
Przede wszystkim należy przyjść w dobrym humorze i z paczką znajomych, którzy wiedzą, jak się bawić. Nie muszą od razu wiedzieć, jak korzystać z broni do paintballa, ani nie muszą obawiać się, że jeszcze nigdy nie układali planu natarcia na wroga. Nad grą czuwają wyspecjalizowani pracownicy, którzy nie pozwolą, by gra straciła swój urok. Pilnują uczestników, jak i animują całą grę.
Jak grać w paintball?
Już po otrzymaniu szybkiego przeszkolenia z używania broni i zasad bezpieczeństwa warto wraz ze swoją drużyną zastanowić się nad tym, jak chcecie grać. Nie zapominajcie o wielu ważnych rzeczach, jeżeli chodzi o nasz poligon. Pamiętajcie o ukształtowaniu terenu, budynkach, ruinach i przyrodzie, która może wam pomóc pokonać wroga lub, co również jest możliwe, wyjątkowo przeszkodzić w zwycięstwie.
Scenariusze gry w paintball
Po pierwsze, kiedy już jesteście gotowi do gry, przeanalizujcie kilka najlepszych scenariuszy do nadchodzącej gry. Pamiętajcie o komunikacji w momentach, kiedy to najbardziej możliwe. Rzadko kto wygrywa grę, po prostu nacierając na przeciwnika i udając bohatera filmów akcji. Najczęściej taki heros szybko zostaje trafiony, co automatycznie eliminuje go z gry. Dlatego…
Gra w paintball to także strategia
Najczęstszą strategią jest podział drużyny na kilka mniejszych grup. W tej kombinacji jedni mogą osłaniać drugich i atakować. W ten sposób można lepiej natrzeć na wroga, na przykład masowo, pokazując nieopierzonym przeciwnikom, że nie mają z wami szans. To najbezpieczniejsza strategia, która umożliwi nie tylko wygranie gry, ale również w jakiejś części poznanie placu boju. Przy kolejnej rozgrywce możesz wykorzystać wraz z pozostałymi graczami możliwości terenowe, bunkry, okopy oraz ruiny starej cegielni i budynki jak w przypadku naszego poligonu.
Dobierz strategię gry korzystając z ukształtowania terenu
A jeżeli o teren chodzi, bardzo ważne jest kreatywne podejście do całego ataku, jak i obrony. Nie bez przyczyny tego typu sporty mają miejsce na poligonach czy w lasach. Ukształtowanie terenu pozwala na maksymalnie precyzyjny atak znikąd. Przeciwnik, który nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, odpadnie gry, zdziwiony, że w promieniu kilku metrów nie był sam. To wszystko dzięki drzewom, okopom i innym elementem, w których można się schować. Odpowiedni kamuflaż pozwoli na precyzyjne wycelowanie w obrany cel i szybszą eliminację wroga.
Bez tych dwóch elementów gra może się szybko skończyć dla drużyny mniej doświadczonej. Korzystając z dobrej, omówionej strategii oraz z ukształtowania terenu, na jakim wszyscy się znajdują, może przedłużyć przyjemność i przynieść zwycięstwo.