Czy paintball jest bezpieczny?

Czy paintball jest bezpieczny? Paintball to ekstremalna przygoda, którą powinien przeżyć każdy! Często rezygnujemy z tego typu rozrywek z obawy o bezpieczeństwo. Ważne, by pamiętać o tym, że aby nie zrobić sobie i innym krzywdy należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Na paintballu możecie obawiać się tylko jednego – naprawdę mocnych wrażeń!

Czy paintball jest bezpieczny?


Paintball jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem, że przestrzegamy pewnych zasad. Na gwarancję bezpieczeństwa podczas gry w paintball składa się kilka elementów:

  • Maska – pod żadnym pozorem nie należy ściągać maski w czasie trwania gry. Jej zadaniem jest ochrona naszej twarzy i oczu przed uderzeniem rozpędzonej kulki. Jeśli czujesz potrzebę przetarcia lub poprawienia maski – pamiętaj, aby zejść z pola i zrobić to poza terenem walki.
  • Zabezpieczenie markerów – markery posiadają kilka zabezpieczeń przed wystrzałem. Każdy marker ma wbudowane zabezpieczenie spustu, którego zadaniem jest ochrona przed przypadkowym wystrzałem. Innym zabezpieczeniem jest tzw. barell bag, który służy do łapania przypadkowo wystrzelonych kul. Blokadę spustu i barell bag odbezpieczamy dopiero po sygnale rozpoczynającym grę. na polu gry zawsze musisz założyć, że marker jest nabity.
  • Nie strzelamy z bliskiej odległości – warto pamiętać, że paintball ma być przede wszystkim dobrą zabawą zespołową. Uderzenie kulką może być bardzo bolesne, dlatego aby uniknąć sprawienia bólu unikamy uderzeń z odległości mniejszej, niż 3 – 5 m. Zabrania się strzelania do osób postronnych i zwierząt.

Paintball bezpieczny dla dzieci?


Większość rodziców zastanawia się, czy paintball to odpowiednia rozrywka dla ich pociech. Paintball to nie tylko fajna zabawa, która jest super formą rekreacji, ale co najważniejsze – jest bezpieczna. Gra w paintball dla dzieci jest organizowana przy użyciu broni dostosowanej do ich wieku i możliwości. Sprzęt, którym posługują się najmłodsi jest lekki, przystosowany do kulek mniejszego kalibru (0,5 cala). Małe kulki są lżejsze, dzięki temu, podczas uderzenia dziecko nie czuje bólu. Po rozbiciu kulki z farbą pozostaje niewielki, łatwo zmywalny ślad. Paintball to świetny sposób na kształtowanie w młodym człowieku refleksu, zdolności do podejmowania szybkich decyzji oraz współpracy z rówieśnikami. Na miejscu nad bezpiecznym przebiegiem gry zawsze czuwa doświadczony instruktor.

Paintball nie tylko dla mężczyzn


Paintball to ciekawy rodzaj rozrywki także dla kobiet. Jeśli szukacie pomysłu na to, jak spędzić wieczór ze znajomymi, urodziny lub gdzie zorganizować integrację pracowników, to paintball na pewno spełni Wasze oczekiwania. Dla kobiet, które chcą uniknąć siniaków rekomendowane są lżejsze markery, które są kompaktowe i gwarantują, że podczas trafienia kulką gracz nie poczuje bólu, a jedynie delikatne trafienie. Na terenie poligonu znajdują się liczne bunkry, okopy, tajemne przejścia, a więc mamy możliwość rozegrania wielu ciekawych scenariuszy gier – wrażeń i adrenaliny na pewno Wam nie zabraknie.

Jak wygląda dzień spędzony na poligonie?


1. Przyjazd uczestników
2. Przebranie się w kombinezony wraz z maskami, kamizelkami i ochraniaczami
3. Podział uczestników na drużyny
4. Znakowanie graczy
5. Szkolenie z zasad gry i bezpieczeństwa
6. Wydanie karabinków do gry
7. Wykonanie wspólnego zdjęcia pamiątkowego
8. Omówienie scenariuszy gry
9. Start gry (w trakcie gry krótkie przerwy na odpoczynek i opis kolejnego scenariusza gry)
10. Koniec gry
11. Ognisko

Czy paintball jest bezpieczny?

Paintball jest bezpiecznym sportem, o ile pamiętamy o wyżej wymienionych zasadach oraz o tym, aby uważnie słuchać poleceń i rad instruktora. Ważne, by z otrzymanym sprzętem do gry obchodzić się ostrożnie i według zasad, a na pewno nic nam się nie stanie. Każdy uczestnik gry jest odpowiedzialny zarówno za bezpieczeństwo swoje, jak i innych.